Miejska Biblioteka Publiczna

w Międzyrzecu Podlaskim

book
book

Pomelo i kształty

Tytuł oryginału : "Pomelo et les formes ".

Autor: Bădescu, Ramona
omelo, filozofujący słoń mieszkający pod dmuchawcem, w otaczających go przedmiotach i zjawiskach rozpoznaje kształty zarówno oczywiste, jak i zaskakujące. W dodatku odkrywa, że kwadrat kwadratowi nierówny, a okrągłość może być płaska... (https://www.zakamarki.pl/index.php/pomelo-i-ksztalty.html)


Odpowiedzialność:Ramona Bădescu, Benjamin Chaud ; przełożyła z francuskiego Katarzyna Skalska.
Hasła:Pomelo - (postać fikcyjna)
Kształty
Książki dla małych dzieci
Literatura dziecięca francuska
Publikacja bogato ilustrowana
Adres wydawniczy:Poznań : Wydawnictwo Zakamarki, 2015.
Opis fizyczny:[126] stron : ilustracje kolorowe ; 17x16 cm.
Uwagi:Stanowi cz. cyklu.
Forma gatunek:Książki obrazkowe.
Twórcy:Chaud, Benjamin. (1975- ). Ilustracje

Skalska, Katarzyna. Tłumaczenie

Odbiorcy:Dzieci. 0-5 lat.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Inne pozycje z serii

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Oddz. dla dzieci
ul. Warszawska 37

Sygnatura: I/N Pomelo
Numer inw.: 26756
Dostępność: wypożyczana na 30 dni

schowekzamów


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.

Serie (cykl) Pomelo można czytać w dowolnym porządku:

book
Pomelo i kolory

Pomelo, filozofujący słoń mieszkający pod dmuchawcem, tym razem bierze na warsztat kolory i bawi się w skojarzenia. Niektóre przewidywalne, niektóre zaskakujące. A wraz z kolorami daje nam posmakować wielu nowych, fascynujących słów. (https://www.zakamarki.pl/index.php/pomelo-i-kolory.html)

book
Pomelo i kształty

omelo, filozofujący słoń mieszkający pod dmuchawcem, w otaczających go przedmiotach i zjawiskach rozpoznaje kształty zarówno oczywiste, jak i zaskakujące. W dodatku odkrywa, że kwadrat kwadratowi nierówny, a okrągłość może być płaska... (https://www.zakamarki.pl/index.php/pomelo-i-ksztalty.html)

book
Pomelo i przeciwieństwa

Pomelo, słoń o niezwykłym poczuciu humoru oraz wnikliwym oglądzie świata, rozśmiesza i zadziwia swoją interpretacją słów i pojęć o przeciwstawnych znaczeniach. Znajdziemy tu przeciwieństwa klasyczne (daleko - blisko), zaskakujące (marzenie - rzeczywistość), subtelne (patrzeć - widzieć) i nieco postrzelone (chcesz? - masz!). [...]

book
Pomelo jest zakochany

Czy słoń może się zakochać? Jak najbardziej! Pomelo, słoń ogrodowy, jest rzecz jasna zakochany w swoim dmuchawcu, ale zdaje się, że po trochu jest zakochany w całym ogrodzie. Tylko dlaczego nagle wszystko więdnie i znika? Na szczęście zima nie trwa wiecznie! (www.zakamarki.pl)

book
Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem

Czy słoń może mieszkać pod dmuchawcem? Jak najbardziej! Pomelo, słoń ogrodowy, ma długą trąbę - dzięki niej może robić dużo fajnych rzeczy, ale czasem trąba bardzo mu przeszkadza. Tak, w jego życiu zdarzają się smutne i szare dni, ale zaraz po nich nadchodzą dni radosne, a wtedy Pomelo potrafi cieszyć się życiem na całego!

book
Pomelo podróżuje

Ta książka, której celem jest Nieznane, powiedzie nas również przez: kuchnię, toń czajnika, szczyt babki, dywan, czubek skarpetki, skrzynkę jabłek, Kartofelocję.

book
Pomelo się zastanawia

Kwiaty? kamyki? smutek? żółty kolor? kwiaty cebuli? młode papryczki? chwile prawdziwej odwagi? muchy wszelkiej maści? wyjątkowa rola wiosny???

book
Pomelo śni

Czy słonie mają sny? Ależ oczywiście? Gdy tylko zapada noc, Pomelo śni... A o czym? Oczywiście o dmuchawcach, ale też o tym, że potrafi latać, że warzywa mówią i że nadeszła wiosna. Śni sny błękitne, bez początku i końca, i takie, które wolałby zapomnieć. (www.zakamarki.pl)

book
Pomelo rośnie

Lilipucie mikrokartofelki tyci dmuchawiec przerośnięte pory pięć stóp i trzy cale pytań bez odpowiedzi kilometry zielonego przygoda dorastanai książka słusznego wzrostu POMELO W POWIĘKSZENIU!