Miejska Biblioteka Publiczna

w Międzyrzecu Podlaskim

book
book

Basia i chorowanie

Autor: Stanecka, Zofia.
Cała rodzina Basi zachorowała. A najbardziej Basia - na tyle poważnie, że Tata zdecydował, aby zawieźć ją do szpitala. Ale nie taki wilk straszny, jak go malują! Pobyt w szpitalu jest całkiem znośny - szczególnie gdy w odwiedziny przychodzi stryj Grześ, a koleżanka ze szpitalnej sali okazuje się wielbicielką tych samych gier co Basia.


Odpowiedzialność:Zofia Stanecka, Marianna Oklejak.
Seria:Basia / Zofia Stanecka, Marianna Oklejak; Harperkids
Hasła:Basia (postać fikcyjna)
Choroba
Przeziębienie
Opowiadania i nowele
Adres wydawniczy:Warszawa : HarperCollins Polska, 2020.
Wydanie:Wydanie pierwsze.
Opis fizyczny:23, [1] strona : ilustracje ; 26 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:2020 r.
Twórcy:Oklejak, Marianna. Ilustracje

Odbiorcy:Dzieci. 0-5 lat. 6-8 lat.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Inne pozycje z serii

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Oddz. dla dzieci
ul. Warszawska 37

Sygnatura: I/N Basia
Numer inw.: 26958
Pozycja wypożyczona

Przetrzymana przez: 002071
termin minął: 2024-05-23
schowekrezerwuj
więcejrezerwuj


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.

Serie (cykl) Basia można czytać w dowolnym porządku:

book
Basia i alergia

Basia kocha konie i ciągle chodzi do stajni. Atak alergii jest dla niej jak koniec świata... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i bałagan

Basia z zapałem zabiera się do wypełniania tego, co przez rodziców zostało nazwane obowiązkami domowymi. Prześmieszny tekst o tym, jak gorliwy pięciolatek pomaga w domu.

book
Basia i basen

Tata zabiera Basię i Janka do parku wodnego. Czy Basia nauczy się pływać? Czy odważy się zjechać z największej zjeżdżalni? I czy uda jej się umknąć przed... rekinem? Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i biblioteka

Pani Marta zabiera grupę Basi do biblioteki na warsztaty z autorką książek. Basia skacze z radości. Bo biblioteka to naprawdę fantastyczne miejsce! Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i biwak

bliża się lato. Dzieci w przedszkolu rozmawiają o wakacjach. Basia jest zła, bo tylko ona nie wie jeszcze, gdzie pojedzie.

book
Basia i Boże Narodzenie

Przygotowania do Świąt to dużo pracy. Wszyscy pomagają, każdy wie, co się robi z ciastem pierniczkowym i jak zrobić łańcuchy na choinkę... Ale jak przygotować Wigilię, kiedy mama ma złamaną rękę? Basia to rozpoznawalny polski współczesny bohater dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Świetna współczesna literatura [...]

book
Basia i dentysta

Basia i dentysta. Basi rusza się ząb. Mama zamawia wizytę u dentysty. Dla całej rodziny... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i Dziadkowie

Basia zachorowała. Leży w łóżku, jest jej źle i smutno. Właśnie wtedy przyjeżdżają Dziadkowie. Życie nabiera kolorów. Ciepła opowieść o relacjach małego dziecka ze starszymi.

book
Basia i gotowanie

Mama Basi ma dość codziennego gotowania. Co się stanie, kiedy dowodzenie w kuchni przejmie tata?Basia ma dwóch braci, żółwia i tak zwany charakterek. Czy znasz już wszystkie przygody Basi?

book
Basia i kolega z Haiti

W przedszkolu Basi pojawia się nowy chłopiec. Ma na imię Titi, brązową skórę i mało mówi. Wzruszająca historia o polubieniu odmienności.Basia ma dwóch braci, żółwia i tak zwany charakterek. Czy znasz już wszystkie przygody Basi?

book
Basia i lato pod psem

Przygody Basi tym razem w zupełnie nowej, bo POWIEŚCIOWEJ odsłonie!

book
Basia i mama w pracy

Mama Basi zaczyna pracować. Ma dużo mniej czasu dla rodziny. Szybko okazuje się, że nie tylko Basia źle to znosi.

book
Basia i moda

Tata jedzie z Basią do centrum handlowego. Co może z tego wyniknąć? Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i nowy braciszek

asi rodzi się braciszek i okazuje się, że rodzice mają dla niej mniej czasu niż dawniej. A Basi to się zdecydowanie nie podoba...Basia ma dwóch braci, żółwia i tak zwany charakterek. Czy znasz już wszystkie przygody Basi?

book
Basia i opiekunka

Mama Basi zatrudnia opiekunkę. Basi się to zupełnie nie podoba. Postanawia nie odzywać się do opiekunki ani słowem... Basia ma dwóch braci, żółwia i tak zwany charakterek. Czy znasz już wszystkie przygody Basi?

book
Basia i pieniądze

Mama idzie do sklepu w towarzystwie trójki dzieci. To się nie może dobrze skończyć Zabawna historia na bardzo aktualny temat.Basia ma dwóch braci, żółwia i tak zwany charakterek. Czy znasz już wszystkie przygody Basi?

book
Basia i piknik

Przedszkole Basi organizuje leśny piknik dla dzieci. Cała rodzina z zapałem się do niego szykuje. Na pikniku nie może zabraknąć jedzenia, szczególnie naleśników! Nie może też na nim zabraknąć wspólnej zabawy, baniek mydlanych i zaskakujących przygód.

book
Basia i piłka nożna

Futbol budzi emocje. Ale miłość do tego sportu prowadzi czasem do spięć w rodzinie... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i plac zabaw

Mama Basi pracuje. Tata zabiera dzieci do parku. Ciekawe co z tego wyniknie... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i podróż

Mama, Janek, Basia i Franek jadą samochodem w góry. Przed nimi długa droga... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i przedszkole

Ten dzień przedszkolny zapowiadał się fatalnie. Jak można się bawić bez przyjaciółki? Kiedy w dodatku leje deszcz... Pomoc pojawiła się z najmniej oczekiwanej strony.

book
Basia i remont

Basia i remont. Kapiący kran, obluzowane klamki, brudne ściany - mieszkanie Basi prosi o remont. To będzie wyzwanie dla całej rodziny. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i słodycze

Basia lubi żelki. I czekoladę. I ciastka. Żałuje, że nie może ich jeść codziennie... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i śmieci

Dlaczego na świecie jest tyle śmieci? Co można zrobić, żeby było ich mniej? Jak można ocalić wieloryba? Co zrobić, żeby nie używać plastikowych torebek i słomek? Te wszystkie pytania zadaje sobie i innym Basia. Zadaje je podczas spaceru i w czasie sprzątania pokoju. Wszędzie tam, gdzie są śmieci. A one są, niestety, wszędzie...

book
Basia i tablet

Janek dostał tablet. To urządzenie ma coś wspólnego z żelkami - bardzo trudno się od niego oderwać. Mama narzeka, że dzieci się uzależnią, ale sytuacja jest bardziej skomplikowana. Bo jak to w końcu jest z tym tabletem? Da się bez niego żyć? Można go dobrze wykorzystać?

book
Basia i taniec

Mama postanawia zapisać się na lekcje tańca. Basia też o tym marzy. Pierwszym wyborem jest taniec brzucha...Basia ma dwóch braci, żółwia i tak zwany charakterek. Czy znasz już wszystkie przygody Basi?

book
Basia i telefon

Basia i telefon. Kuzynka Lula dostała na urodziny prawdziwy telefon komórkowy. Basia jej zazdrości... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i telewizor

Chora Basia najchętniej cały czas spędzałaby przed telewizorem. Mamie nie bardzo się to podoba...Basia ma dwóch braci, żółwia i tak zwany charakterek. Czy znasz już wszystkie przygody Basi?

book
Basia i upał w zoo

Basia i upał w zoo. jest upał. Basia z Tatą idą do zoo. Poznają zwyczaje zwierząt, jedzą lody, rozmawiają. I do domu nie wracają sami... Basia ma dwóch braci, żółwia i tak zwany charakterek. Czy znasz już wszystkie przygody Basi?

book
Basia i urodziny w muzeum

Basia i urodziny w muzeum. Basia idzie na urodziny Anielki do Muzeum Narodowego... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i wolność

Rodzina Basi wybiera się na wystawę. To oczywiście ostatnia rzecz, na jaką Basia ma ochotę! W końcu daje się jednak przekonać i wcale tego nie żałuje. Po drodze tapla się w błotku i hałasuje w autobusie. Przy okazji wizyty w muzeum Basia dowiaduje się też, jaka jest różnica między zakazami a zasadami i na czym właściwie polega [...]

book
Basia i wyprawa do lasu

Wyprawa do lasu to nie lada przygoda. Wystarczy mieć uszy i oczy szeroko otwarte... Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

book
Basia i zwierzaki

Basia, Janek i Franek kochają zwierzaki! Czy wyobrażacie sobie jakby to było mieć w domu dinozaura, tygrysa, misia koalę albo rodzinę podobnych do Kajetana żółwi?! Gdzie najlepiej czułby się krokodyl? Chyba w wannie! Nietoperz mógłby nocować na karniszu, a krowa na kanapie w salonie. Przeczytaj książkę „Basia i zwierzaki”, [...]

book
Basia do słuchania

Basia uważa, że "wspólne słuchanie książek to jedna z najmilszych rzeczy, jakie istnieją na świecie". Na pewno inną taką rzeczą jest ich czytanie, a jeśli można robić na przemian jedno i drugie, to wtedy prawdopodobnie mamy do czynienia z pełnią szczęścia! Dlatego oddajemy w Wasze ręce 11 opowiadań o Basi napisanych przez [...]

book
Basia, Franek i kolory

Basia i Franek to rodzeństwo. Franek wielu rzeczy jeszcze się uczy. Basia jest starsza. Pomaga mu, często coś tłumaczy, czasem się na niego złości. Historyjki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy.

book
Basia, Franek i pielucha

Basia jest starszą siostrą. Dużo się z Frankiem bawi, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjacielem. Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy. Tym razem Basia pomaga Frankowi nauczyć się używania nocnika.

book
Basia, Franek i samochody

Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem, od najmłodszych lat.Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo się razem bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką.Tym razem Basia z Frankiem poznają samochody.

book
Anielka

Anielka bardzo tęskni za tatą i czeka na jego powrót. W takich chwilach bezcenny jest Przyjaciek. Anielka i Basia przyjaźnią się od niedawna, ale dzielą wszystkie swoje radości i smutki – te małe i te większe... Basia i przyjaciele to nowa seria przygotowana specjalnie dla trochę starszych czytelników Basi, którzy chętnie [...]

book
Antek

Antek zastanawia się, dlaczego obowiązki muszą być aż tak uciążliwe i przeszkadzać w zabawie? Dla Antka dzień zaczął się fatalnie, ale na szczęście po południu przychodzi Janek... Basia i przyjaciele to nowa seria przygotowana specjalnie dla trochę starszych czytelników Basi, którzy chętnie poznają bliżej jej [...]

book
Janek

Janek jest starszym Bratem Basi i Franka. Czasem to lubi, a czasem ma całkiem dość. Zwłaszcza w dniu, gdy okazuje się, że może będzie musiał nosić okulary. Tylko jak ma sobie poradzić z trudnymi emocjami ktoś, kto jest pośród rodzeństwa najstarszy? Dla Janka to prawdziwe wyzwanie... Basia i przyjaciele to nowa seria przygotowana [...]

book
Lula

Lula myśli "to już jutro!" i nie może zasnąć. Czeka ją występ przed pełną salą! Czy tata dotrze na czas? A co jeśli Basia popsuje tak długo przygotowywane przedstawienie? Czy Lula na pewno wypadnie NAJLEPIEJ? Stres i wymagania, jakie sobie stawiamy, to niełatwa sprawa. Zwłaszcza kiedy patrzy na nas wiele osób. Jak Lula sobie z tym [...]

book
Marcel

Marcel kocha zwierzęta i troszczy się o nie. Jego dom jest azylem dla wielu zwierzaków. Mieszkają tu już papug Eugeniusz, dwa koty - Guzik i Arwena - oraz nie całkiem rasowy jamnik Szczotek. Czy w tej rozbrykanej menażerii znajdzie się jeszcze miejsce dla bezdomnej, zabiedzonej psicy? Przecież nie można powiedzieć "nie", kiedy słabsi [...]

book
Zuzia

Zuzia nie wie, co się dzieje, kiedy jej mama nagle wyjeżdża z miasta. Złości się na tatę, kolegów i koleżanki. Może już nigdy nie wróci do przedszkola? Nieprędko odezwie się też do taty. Czy na pewno? "Zuzia" to opowieść o trudnych emocjach, o strachu wywołującym złość i o samej złości. A także o niespodziewanej bliskości, [...]

book
Titi

Titi idzie z rodzicami na plac zabaw. Zwykły spacer zostaje przerwany przez nieprzyjemne spotkanie. Przed Titim piętrzą się pytania, które nie zawsze mają proste odpowiedzi. Czy słowa mogą mieć kolory? Czy mogą ranić jak ciężkie szare kamienie? Czy da się uleczyć zadane słowami rany? I jak sobie z tym poradzić, gdy jest się [...]

book
Basia i chorowanie

Cała rodzina Basi zachorowała. A najbardziej Basia - na tyle poważnie, że Tata zdecydował, aby zawieźć ją do szpitala. Ale nie taki wilk straszny, jak go malują! Pobyt w szpitalu jest całkiem znośny - szczególnie gdy w odwiedziny przychodzi stryj Grześ, a koleżanka ze szpitalnej sali okazuje się wielbicielką tych samych gier co [...]

book
Basia i granice

Tego dnia wszystko idzie na opak. Po nerwowym poranku Basia spóźnia się do przedszkola. Nie cieszy jej rozmowa z Marcelem, a zachowanie Dżesiki wręcz ją denerwuje. Na szczęście pani Marta pokazuje przedszkolakom, jak radzić sobie w trudnych chwilach.

book
Basia i narty

Rodzina Basi wyjeżdża na ferie. W górac są też kuzyn Antek z rodzicami i stryj Grześ. Ale najważniejsze są oczywiście... narty. Tata próbuje nauczyć Basię jeździć. To zadanie tylko z pozoru wydaje się łatwe.

book
Basia i zegarek

Basia dostaje od Dziadka Henryka zegarek. Jest śliczny. Z brylancikami. Ale co z tego, skoro Basia nie umie czytać godzin z zegarka. Przy okazji nauki zaczyna zastanawiać się nad tym, czym jest czas i dlaczego czasem płynie wolniej, czasem szybciej. Na przykład gdy parę dni później jedzie do dziadka pociągiem, nie może doczekać się na [...]

book
Basia, Franek i jedzenie

Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem, od najmłodszych lat.Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo razem się bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką. Tym razem Basia pomaga Frankowi w jedzeniu.

book
Basia, Franek i zasypianie

Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem, od najmłodszych lat.Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo razem się bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką. Tym razem Basia pomaga Frankowi usnąć.

book
Basia, Franek i zwieraki

Basia jest starszą siostrą. Dużo się z Frankiem bawi, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjacielem. Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy. Tym razem Basia z Frankiem poznają zwierzęta.

book
Basia : wielka księga

Wielka księga

book
Basia : wielka księga o uczuciach

Basia jest najszczęśliwsza zawsze w dzień słodyczowy. Lula czuje tremę przed występami na scenie. Mały Franek we wszystkich dorosłych budzi czułość. A Misiek Zdzisiek jest bardzo ciekawy, jak otworzyć słoik z miodem. Życie Basi, jej rodziny i przyjaciół jest pełne uczuć - takich, które wprawiają w dobry nastrój, i tych, które [...]

book
Basia : wielka księga przedszkola

Wielka księga przedszkola

book
Basia : wielka księga przygód. 1

Siedem opowieści o Basi i jej rodzinie. Siedem sytuacji z ich życia, czasem śmiesznych, czasem trudnych: wizyta w zoo, przeżycia przedszkolne, nowy braciszek, rodzinne Święta, powrót Mamy do pracy i bałagan, który z tego wynika, a wreszcie wspólna pasja Basi i Mamy - taniec. Baia jest jak "Dzieci z Bullerbyn": wypełniona po brzegi [...]

book
Basia : wielka księga przygód. 2

Siedem opowieści o Basi i jej rodzinie. Siedem sytuacji z ich życia, czasem śmiesznych, czasem trudnych: nowy kolega z innego kraju, pojawienie się opiekunki, gotowanie z Tatą, podróż z Mamą, biwak pod namiotem, wakacje na wsi, a na deser - wyprawa na plac zabaw. Basia jest jak "Dzieci z Bullerbyn": wypełniona po brzegi szczęściem [...]

book
Basia : wielka księga przygód. 3

Basia zastanawia się, skąd Mama bierze pieniądze. Bada problem słodyczy: czy zawsze można je jeść i czy wszyscy je lubią. Bawi się z Dziadkiem. Sprawdza, co można zrobić, kiedy zepsuje się telewizor. Basia ma pięć lat. Tylko? Na pewno w sam raz, żeby szukać odpowiedzi na ważne pytania! Basia jest jak "Dzieci z Bullerbyn": [...]

book
Basia : wielka księga przygód. 4

Tuż przed snem Basia postanowiła wgramolić się do łóżka rodziców, by mogli jej co nieco poopowiadać. Takiej okazji nie przepuści też Janek! Pamiętacie jak zbierał karty piłkarskie? I jak Mama grała w piłkę? Albo jak wybrali się wszyscy do lasu i do muzeum? Właśnie o tym opowiadają Basi i Jankowi rodzice. Wspominają też [...]

book
Basia : wielka księga pytań

Basia lubi zadawać pytania. Dlaczego? Bo dzięki nim może się czegoś dowiedzieć o sobie, o innych i o tym, jak działa świat. Po co? Bo Basia lubi dużo wiedzieć. Kto by zresztą nie lubił?"Wielka księga pytań" to zbiór opowiadań, w którym bliscy odpowiadają na pytania Basi, zarówno proste, jak i bardziej skomplikowane. Bywa też, [...]

book
Basia : Wielka księga słów

Świat Basi tworzą słowa - jedne wszystkim znane, inne specyficzne dla Basinego świata. To one nazywają zachodzące w nim zjawiska i emocje, nadają mu niepowtarzalny charakter. Kim dla Basi jest "babcia", co oznacza to słowo w jej świecie? Jakie wzbudza skojarzenia i uczucia? A "przyjaciel", "gotowanie", "katar" i "kluseczki"? Bo czym są [...]